Svatební kytice

 Váš svatební den je den s velkým, ale s opravdu velkým "D". Podle toho by každá nevěsta měla přistupovat i k jeho přípravám a následně i samotné realizaci. Naše květinářství Vám může pomoci při plánování a přípravě květinových dekorací na svatbu, jakými jsou svatební kytice, kytice pro maminky, korsáž pro ženicha, ikebany na obřadní stolek i svatební tabuli. Neméně důležitá je i výzdoba automobilů svatebčanů, zejména dekorace na kapotu vozu nevěsty a ženicha. 

Svatební květinová výzdoba je laděna prioritně podle představ a přání nevěsty. V konečném důsledku samozřejmě záleží na typu nevěsty, barvě svatebních šatů a také celkovém pojetí svatebního dne.

Svatební kytice

Nejdůležitějším floristickým prvkem každé svatby je bezpochyby svatební kytice pro nevěstu. Základním rozhodnutím je zvolit, zda bude svatební kytice kulatá nebo převislá. 

KVĚTINY PRO MAMINKY

Další nezbytné květiny na svatbu jsou pro maminky a svědkyně. Volí se zpravidla menší kytice s doplňky, dobrým zvykem je vše ladit do stylu svatební kytice pro nevěstu. 

KVĚTINY PRO DRUŽIČKY

Pro družičky postačí malá decentní kytička, velice oblíbené jsou ale také nejrůznější košíčky s okvětními plátky růží.

KORSÁŽ

Velice důležitým doplňkem je korsáž pro ženicha, zpravidla je do ní použit shodný květ jako v kytici pro nevěstu.

POLŠTÁŘEK NA PRSTÝNKY

Potrpíte-li si na detaily, určitě Vás nadchne možnost realizace polštářku na prstýnky. Jejich provedení je různé, odvíjí se od typu použitých květin a také samotné podložky.

DEKORACE NA KAPOTU 

Samostatnou kapitolou jsou dekorace  na auto. Svatební výzdoba na kapotu vozu je možná v mnoha provedeních, méně či více náročných. Dekorace na kapotu vozu může být realizována ze živých řezaných květin, z umělých prvků nebo z jejich kombinací. Přísavka na kapotu vozu pro instalaci květinové dekorace nepoškozuje lak.

VÝZDOBA SVATEBNÍ HOSTINY

Další potřebné květinové dekorace pro svatební den jsou výzdoba hostiny, výzdoba obřadu či výzdoba kostela.

Pro výzdobu svatební hostiny se zpravidla využívá nižších květinových aranžmá aplikovaných do mokré aranžovací hmoty. Dekorace na svatební tabuli je možné vytvořit přímo do speciálních držáků, nebo do nejrůznějších nádob, ladících s okolním prostředím. Opět zde platí pravidlo o sladění s ostatní výzdobou. 

VÝZDOBA SVATEBNÍHO OBŘADU

Výzdoba obřadu je velice individuální, záleží zejména na prostředí jeho konání. Pro obřady konané pod širým nebem je velice efektním použití svatebního oblouku, resp. svatební slavobrány. Svatební oblouk je možné dekorovat podle přání klienta, existuje mnoho možností a je proto vhodné rozsah konzultovat.

Chcete-li být květinovou výzdobou doslova obklopeni, je dobrým zvykem dekorovat i hotelový pokoj či apartmán. Nemusí se vždy jednat o honosné květinové dekorace, často se využívá květin jen volně vložených do vázy.

Drobné doplňky, květiny a hřebínky do účesů, květinové náramky a další floristické dekorace jsou možností, jak podtrhnout svůj smysl pro detail a dokonalost.

 

 SVATEBNÍ KYTICE | KVĚTINY NA SVATBU | SVATEBNÍ OBLOUK