UPOZORNĚNÍ: NEDĚLE 15. května z provozních důvodů ZAVŘENO

Velikonoční pomlázky

 

Pomlázky prodej - Praha 5 >>

Radlická 1302/76, Praha 5  Pomlázky Praha

VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ OTEVŘENO 8 - 14 hod

Klasické, ručně pletené pomlázky z opravdu čerstvého proutí, velikosti od 50 cm až do 300 cm naleznete v našem květinářství Praha 5. Jako každým rokem, i letos budou pomlázky z opravdu čerstvého vrbového proutí připraveny cca 1 týden před Velikonocemi.

Velikonoce mimo to, že jsou nejvýznamnější křesťanské svátky, jsou širokou veřejností vnímány jako svátky jara a i v historii lidové tvořivosti se tyto dva aspekty prolínají.

Pomlázka, dynovačka, žíla, kocar, tatar, šlahačka ......to všechno jsou různé názvy jednoho výrobku úzce spojeného s Velikonocemi. A tak se i naši předkové po návratu ze slavné mše na Boží hod velikonoční věnovali zdobení kraslic a pletení pomlázek , aby se jak se patří připravili na "červené pondělí". Aby pomlázka byla hodna svého jména a její šlehnutí skutečně "pomlazovalo", musela být vždy upletena z čerstvého proutí. Vrbový proutek byl totiž symbolem omládlé jarní přírody, která znovuzrozená projevuje občerstvující sílu.

Velikonoční pomlázky SKLADEM DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB :-) 

Aktuální dostupnost můžete ověřit na tel.: 775198929 nebo 775111349

Pletení pomlázek Praha

A pomlázky máme opravdu na všechny prdelky:

Pomlázky v PrazePomlázky PrahaPomlázka

  • Velikonoční pomlázka prodej

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení