Valentýn

Valentýnské srdce Valentýnský medvídek Valentýnský koš

Květiny na Valentýna

...na sv.Valentýna můžete objednat již dnes - Vaši objednávku ihned zaregistrujeme a květiny pro Vás budeme schopni objednat čerstvé přímo na sv. Valentýna 14.února !

NA VALENTÝNA DORUČUJEME V PRAZE

9 - 20 hod za 199,-Kč

Nahlédněte do kategorie VALENTÝN a vyberte ten správný valentýnský květinový dárek pro Vaši milou :-)

Obdarovat květinou na Valentýna se již stalo poměrně zaběhlou tradicí. Tradičně k svátku všech zamilovaných patří červené růže, není to ale striktně předepsáno. Kyticí rudých růží sice nic nepokazíte, ale pokud se rozhodnete darovat něco netradičního, může to být např. plyšový medvídek v květinové krabičce. Máte-li vlastní dárek, který byste na Valentýna rádi nechali doručit spolu s květinou, je možné jej do květiny rovnou zakomponovat.

Tipy na květinové dary k Valentýnu

Typický dárek k Valentýnu je květina. Může se jednat jen o drobnou vazbu, nebo složitější aranžmá. Nejčastěji darovávaná květina k Valentýnu bývá kytice červených růží. Ať již darujete kytici růží bez dalších doplňků, nebo zvolíte složitější vazbu, červené růže jsou klasikou, kterou rozhodně nic nepokazíte. Červené růže mají v květomluvě poměrně jasný a jednoznačný význam: symbolizují opravdovou lásku, darováním rudých růží vyjadřujete Miluji Tě, mám Tě rád...

Další velice vhodnou alternativou valentýnské kytice je kytice růžových růží. Růžové růže působí noblesně a jemně, darujeme-li kytici růžových růží bez dalších doplňků, určitě tím nic nepokazíme. Velice něžně ale působí kombinace růžových růží s alstromeriemi, taková kytice bývá vždy středem pozornosti. Symbolice růžových růží je přisuzováno několik významů: jsou symbolem ženskosti, noblesy a elegance, v tmavších odstínech růžové se mluví o vděčnosti a uznání.

Máte-li na svátek svatého Valentýna potřebu potěšit nejen svoji milovanou osobu, ale zároveň i dobrou kamarádku, zvolte raději žluté růže. Kytice žlutých růží vyjadřuje především přátelství a radost. Ve Viktoriánském období ale byly žluté růže spojovány také se žárlivostí.

Méně frekventovanou barvou růží darovaných k Valentýnu jsou bílé růže. Bílé růže nesou symboliku úcty, pokory a nevinnosti. Použijete-li ale bílé a červené růže v jedné kytici, vyjadřujete tím spojení a jednotu.

Kombinace bílých a červených růží je vkusnou a často používanou kombinací. Tmavě červené růže jsou oproti bílým růžím velice kontrastní, a kytice působí svěžím a netradičním dojmem. Valentýnské kytice jsou také velice často doplňovány o plyšové medvídky či jiné vtipné plyšové postavičky.

Svátek svatého Valentýna není ale pouze o kyticích růží, spoustu radosti udělá i pestrobarevná kytice holandských tulipánů, které jsou v období Valentýna k dostání v několika barevných variacích a odrůdách.

Červené růže Květiny k Valentýnu Růže k Valentýnu

VALENTÝN - RŮŽE K VALENTÝNU - VALENTÝNSKÁ KYTICE - ČERVENÉ RŮŽE