Jaké květiny vybrat k MDŽ?

Mezinárodní den žen slavíme 8. března. Tím, jak svátek vznikl a proč jej vlastně slavit, jsme se již zabývali v jiném článku "Jak MDŽ vznikl". Nyní se podíváme blíže na to, jaké květiny je vhodné darovat k MDŽ a které květiny jsou v tomto období dostupné.

Karafiáty na MDŽ?

červené karafiáty

Pro začátek nemůžeme vynechat karafiáty. Ano, musíme uznat, že nepatří k nejoblíbenějším květinám, zejména díky předsudkům a spojení s minulým režimem. Jsou ale druhy vazby, kdy se jejich využití setkává s úspěchem, zejména ve větších míchaných kyticích typu biedermaier. 

Co se týká rudých karafiátů, nemůžeme pominout i jejich "retro efekt". Záleží jen a jen na vaší kreativitě, jakým textem doprovodíte předání kytice rudých karafiátů s asparágusem. Máte-li odvahu, můžete zkusit přiložit i speciální přáníčko.

K MDŽ se přímo vybízí darovat jarní květiny!

Nesdílíte nadšení z karafiátů? Nevadí, jarní období přímo vybízí ke koketování s tulipány, irisy nebo hyacinty. Nejoblíbenější barvy tulipánů jsou žluté, fialové a růžové. V jarním období je ale barevná škála tulipánů mnohem širší a určitě je z čeho vybírat.

Darujte k Mezinárodnímu dni žen klasiku

Jarní květiny jsou krásné a vkusné, pokud ale dáváte přednost klasickým květinám, jakými jsou třeba růže nebo gerbery, určitě se jim také nemusíte vyhýbat. Kytice růží doplněná zelení, nebo i v kombinaci s jinými květy, určitě k  Mezinárodnímu dni žen neurazí, stejně tak kytice gerber může být vhodnou květinou, která přinese mnoho radosti.

Komu nevadí pronikavá vůně, nemusí se vyhýbat ani kytici královských lilií. Lilie jsou nejčastěji dostupné v bílé nebo růžové barvě. 

 

Mohlo by se také hodit: Jakou květinu vybrat pro maminku?

 

Jiné tipy na květiny

MDŽ květinyNevybrali jste si? Potom jsou tu ještě další tipy na květiny - zkuste třeba amarelis, slunečnice nebo orchidej. Zkuste také květiny v krabici, v manžetě z hedvábného papíru nebo ve vodním balení. MDŽ je přece o ženách, a ženy milují rozmanitost. 

Stejně jako při výběru samotné kytice k MDŽ je i při výběru barevnosti nejdůležitější vkus obdarované. Nejste-li si ale jisti, určitě nic nezkazíte veselými jarními tony - žlutá, oranžová či červená barva kytici krásně rozzáří. Růžová nebo bílá barva zase navodí romantickou atmosféru.    

MDŽ je především o ženách

Závěrem bychom rádi doplnili, že nezáleží na tom, jak velkou či bohatou kytici darujete. Jde přece především o to, že si vzpomenete a potěšíte ženu blízkou svému srdci. A to se dá učinit i docela malou kytičkou, nebo dokonce drobností, jakou může být třeba něco sladkého na zub.

  

 


 Narozeninová kyticeManžeta s logemIMG_5743